TR

Çevir:

GLOBAL MANUFACTURING SUPPLIER OF EUROPE SINCE 1996

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA - YAŞ BOYA - KUMLAMA

OKURSOY AS Metal Boyama, Ankara Akyurt , TR'de profesyonel toz boya, kumlama, endüstriyel boyama ve daha fazlasını sunan önde gelen metal boyama hizmetidir!


Tüm müşterilerimizin beklentilerini karşılamak veya aşmak için eksiksiz hizmetler sunuyoruz! Aşağıda size sunabileceğimiz tüm hizmetlerin bir listesi verilmiştir:

İLK MÜŞTERİLERİMİZE ÖZEL FİYATLAR İLE

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA

ELEKTROSTATİK TOZ BOYA

Powder Coating


YAŞ BOYA

YAŞ BOYA

Liquid Painting 

KUMLAMA

KUMLAMA

Sand Blasting

YIKAMA

YIKAMA

 Washing Cabinet

2019 MODEL MODERN YENİ TESİS

TOZ BOYA

With 2019 Model New Investmest

KALİTE - KONTROL

toz boya ve yaş boy kalite kontrol

Quality - Control

Toz boya - temel bilgiler

Adından da anlaşılacağı gibi, toz boya kaplama olarak uygulanır, ancak kürlendiğinde normal boyaya benzer.

Toz kaplamalar tamir edilebilir.

Toz kaplamalar birleştirilebilir ve parlatılabilir.

Toz Boya ıslak boyadan daha serttir.

Toz erir ve yaklaşık 200 derece santigratta bir sıvı oluşturur.

Toz boya öncesi kumlama

Grit kumlama metali temizler ve boyanın yapışması için iyi bir anahtar verir. Boyanın ne kadar iyi olduğu önemli değildir, kirli metale uygulayarak boya kaplama alanında başarısızlıkla sonuçlanacaktır. 

Toz boya altında korozyon önleyiciler

Akrilik içeren reçinelerin bir kombinasyonu içinde süspansiyona giren kromat pas önleyici, astarın altındaki metali korumak için kullanılır.

Çalışmalarımızın çoğu

İhracata yönelik yüksek kalite gerektiren parçalardan. Örneğin   otomotiv  ve tarım araçları parçaları. Boya tesisimiz, binlerce küçük bileşeni veya 3 tona kadar büyük ağır yapıları kaplamamıza izin veriyor.


Boya işçiliği fırında toz kaplamalı olup, 8m, 9m, 10m, 11m, 12m uzunluğa kadar toz kaplayabilir. 

ENDÜSTRİYEL YAŞ BOYA

 Toz boyaya göre çok daha düşük ısılarda kürlenebilmesi, ince film kalınlığı aplikasyonu sebebiyle estetik görünüm avantajı gibi nedenlerle tüm plastik ve çelik konstrüksiyon, tarım aletleri, otomotiv yedek parça, araç üstü ekipman ve sanayi makineleri gibi endüstriyel sektörlerde kullanılan metal aksamların orta dereceli korozif ve UV ortamlara karşı korunmasında yaş boya uygulaması tercih edilebilmektedir. 

Hemen Teklif Alın +90 312 354 16 16

Fason Toz Boya ve Yaş Boya'da Kalite

Siteler ve Ostim Bölgesine Düzenli Araç Çıkışları Yapıyoruz. Hemen Teklif Alın !

fason toz boya

Ankara Akyurt Fabrikamızda 2019 Model Tesisimizde Kaliteli Toz ve Yaş boya  Hizmetimiz Başlamıştır.

Heyecan Uyandıran Yeni Anlayış

toz boya ankara

Fason boya işlerinizde Kaliteye çok önem veriyoruz . Çünkü  kendimizde ihracat yapıyoruz ve çektiğiniz sıkıntıları biliyoruz .

İşi bağlayın

image12

Düşük maliyetli - Yüksek Kaliteli boyahanemizden sizlerde faydalanın . Toz Boya , Yaş Boya , Kumlama hizmetlerimiz için HEMEN TEKLİF ALIN !

YAŞ BOYA VS. TOZ BOYA TEKNOLOJİLERİ – TEKNİK KARŞILAŞTIRMA

 

Yaş Boya (Liquid Paint)


Uygulama sırasında sıvı olan boyalara verilen genel isimdir.  Genel olarak Su-bazlı, Solvent-bazlı ve Solventsiz boya teknolojisi olmak üzere üç ana gruba ayrılabilir.

Küresel kirlilik ve çevreyi korumayı yönelik çalışmalar nedeniyle son dönemde su-bazlı boya teknoloji daha ön plana çıkmış olsa da, solvent-bazlı ve içinde çok az miktarda solvent olan (%2-3) Solventsiz boya teknolojileri fiyat/performans karşılaştırmasındaki avantajı nedeniyle, küresel sanayi sektöründe halen öncelikli olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Fırça, rulo, daldırma ve boya tabancaları (havalı, havasız) ana uygulama yöntemleridir.  Bu yöntemlerde rulo ve fırça için bir güç kaynağına gerek olmadan kas gücüyle yapılabilirken, havalı ve havasız püskürtme için elektrik veya basınçlı hava ile çalışan pompalara ve sprey tabancalarına ihtiyaç vardır.

 

Toz Boya (Powder Paint)


Uygulama sırasında toz olan boyalara verilen genel isimdir.  İçeriğinde reçine, pigmentler ve modifiye edici ajanlar vardır ancak solvent bulunmamaktadır. Toz halindeki boya ısı ve çoğu zaman elektrik  yoluyla birbirine kenetlenmekte ve sürekli bir boya filmi tabakasını oluşturmaktadır.

ELEKTROSTATİK TABANCA ve AKIŞKAN YATAK (İNG. FLUİDİZED BED) teknolojileri Toz boyaların uygulanması için iki ana uygulama yöntemleridir Bu yöntemleri özetle tanıtmak gerekirse:

En yaygın kullanılan yöntem ELEKTROSTATİK PÜSKÜRTME (ing. Electrostatic Spray) uygulaması, elektriksel olarak yüklenmiş bir boyanın basınçlı hava yardımı ile topraklanmış bir malzemeye uygulaması işlemidir.

Toz boya uygulamasında kullanılan başka bir yöntem de AKIŞKAN YATAK (ing. Fluidized Bed) yöntemidir;  bu işlem alt tabakanın ısıtılarak ardından toz boyanın gazlı bir yatak içerisine doldurulmasıyla gerçekleştirilir, toz parçacıkları ısınmış/sıcak nesneye yapışarak erir. Daha fazla ısıtma, genellikle boyanın kürlenmesini tamamlayabilmesi için gereklidir. Bu yöntem genel olarak kaplamanın istenilen kalınlıkta yani 300 mikrometreyi aşan durumlarda kullanılır.  Bu yöntem, bulaşık makinası raflarının kaplanması gösteren bir uygulamadır.

Toz boyanın kürlenmesi için FIRIN KURUTMA (KONVEKSİYON, UV veya IR KÜRLENDİRME) yapılması gereken işlemdir. Bu fırında toz parçaların ısı-basınç etkisi altında sertleşerek yüksek sıcaklığa maruz bırakıldığı zaman erimeye başlar ve dışarı doğru akarak kimyasal reaksiyona uğrar ve yüksek molekül ağırlıklı polimerler oluşturmak için ağ benzeri yapılar oluşturur. Bu kürlenme sürecinde çapraz bağlanma olarak adlandırılan ve malzemenin tam kürlenmesi için tasarlanmış belirli bir sıcaklık ve zaman mevcuttur. Toz boyalı plakalar genellikle 200°C civarında 10 dakika bekletilir. bu sıcaklık ve zaman müşterinin isteğine göre değişebilir.

 Her iki teknolojinin birbirine göre avantaj/dezavantajlarını  aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz: